KONST / Litografier / Färglitografi 7919232
*
nr 791 9232
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Reinhold Ljunggren (1920-2006), Trosa, motivets mått: 28x40 oramad
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2012
kl 18:26:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/11 17:59:26
1
150 kr
14/11 13:39:05
2
250 kr
14/11 20:02:56
1
400 kr
18/11 11:35:35
3
900 kr
18/11 19:22:34
4
600 kr
18/11 19:22:46
4
900 kr
18/11 19:27:53
4
Vinnande bud
19/11 17:45:38
4
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från trosa reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trosa trosamotiv
-
9030 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:43
*
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
nr 791 9232
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Reinhold Ljunggren (1920-2006), Trosa, motivets mått: 28x40 oramad
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/11 17:59:26 | 1 | 150 kr |
14/11 13:39:05 | 2 | 250 kr |
14/11 20:02:56 | 1 | 400 kr |
18/11 11:35:35 | 3 | 900 kr |
18/11 19:22:34 | 4 | 600 kr |
18/11 19:22:46 | 4 | 900 kr |
18/11 19:27:53 | 4 | Vinnande bud |
19/11 17:45:38 | 4 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från trosa reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trosa trosamotiv
-
9030 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:43